Konference „Tělovýchovné lékařství 2020, Pohybová aktivita a sport je srdeční záležitost“

Současná situace s COVID-19 přímo vybízí k diskusi, jak dál? Naše populace s minimální pohybovou aktivitou ještě před pandemií byla nyní uzavřena do svých domovů a nepochybně došlo k dalšímu omezení pohybu. Navíc hladina stresu je u většiny lidí o mnoho vyšší než před třemi měsíci a s předpokládanými ekonomickými problémy se bude ještě zvyšovat. A je tu opět pohybová aktivita a sport, které jsou nejpřirozenějším antistresovým prostředkem. Nicméně preskripce pohybu, zvláště v této době a zejména u nemocných a oslabených, je úkolem, k němuž se tělovýchovné lékařství hrdě hlásí.

Samozřejmě i vrcholový sport s sebou přináší svá rizika. Snaha dohnat po uvolnění restriktivních opatření vše co nejrychleji nepochybně povede k mnoha problémům. Spolupráce s fyzioterapeuty v této době bude zásadní a výměna zkušeností napříč obory nezbytná.

V pátek 13. listopadu se můžete těšit mimo jiné na blok „COVID-19 a sport“, nová doporučení ESC o způsobilosti ke sportu pacientů s kardiovaskulárním onemocněním nebo sdělení týkající se sportovní ortopedie, rehabilitace a vrcholového sportu. 

Celá sobota pak bude věnována tématu „Diabetik ve fitness“. 14. listopad je Světovým dnem diabetu, takže i tato část bude v pravý čas. Spolupráce zdravotnického a tělovýchovného sektoru a předávání znalostí a zkušeností s prací s nemocnými ze zdravotnického do zdravějšího tělovýchovného sektoru je podle nás jedinou šancí nejen pro zdravotnický, ale i sociální systém do budoucna.

Věříme, že Vás atraktivní program konference osloví i ve virtuální formě. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *