Přednáška KAM KV°

Kancelář architektury města Karlovy Vary pokračuje v oblíbených přednáškách, tentokrát je pozornost soustředěna na Institut lázeňství a balneologie. Přednáška proběhne online.

Přednášející: Mgr. Kristýna Matějů, Ph.D.

Balneologický výzkum má v regionu dlouhou tradici a provází léčbu pomocí přírodních léčivých zdrojů již od jejích počátků. V průběhu 20. století vzniklo postupně několik výzkumných institucí, které se zabývaly balneologickým výzkumem. Institut lázeňství a balneologie je veřejná výzkumná instituce, která byla zřízena Karlovarským krajem v roce 2019 s cílem obnovit v regionu balneologický výzkum. Zároveň je zatím jedinou veřejnou výzkumnou institucí se sídlem na území Karlovarského kraje. Kromě výzkumu se Institut věnuje i vzdělávacím a rozvojovým aktivitám.

Jakými cestami se může ubírat výzkum v oblasti lázeňství a má vůbec v současné době smysl? Jaký je vztah Čechů k lázeňství? Proměnila pandemie Covid-19 nějak pohled na lázeňskou léčbu? Na tyto a další otázky se zaměří přednáška ředitelky Institutu lázeňství a balneologie, v. v. i. Mgr. Kristýny Matějů, Ph.D.

Odkaz, na kterém bude možné přednášku sledovat  👉 ZDE

Komentáře nejsou povoleny.