Aktuality
|
10 března, 2021

Navázání přeshraniční spolupráce

Dnes proběhla videokonference zástupců Institutu lázeňství a balneologie se zástupci EUREGIO EGRENSIS, Regionální sdružení obcí a měst Euregio Egrensis, zástupci okresu Wunsiedel Landratsamt Wunsiedel im Fichtelgebirge a zástupci Karlovarského kraje.
Tématem bylo navázání přeshraniční spolupráce s Institutem lázeňství a balneologie. Lázeňství je žhavé téma na obou stranách, neobejde se bez podpory státní či regionální. Hledáme společnou cestu, jak podpořit lázeňskou a zdravotní turistiku prostřednictvím inovací či výzkumu v oblasti balneologie.
Jedním ze společných témat může být např. výzkum zaměřený na přírodní léčivé zdroje. V tzv. západočeském lázeňském trojúhelníku se nachází velmi početné i vydatné prameny minerálních vod. Do stejné skupiny se z hlediska regionálně geologického i hydrogeologického řadí i vývěry kyselek mimo území ČR, a to v saské části SRN v Bad Brambachu a Bad Elsteru a v části bavorské pak kyselkové struktury v Kondrau, Alexandersbadu, Neu Albenreuthu a Wiesau.

Společných témat se nabízí samozřejmě víc. Jejich konkretizace bude tématem dalších brzkých jednání.

Na jedné věci jsme se však shodli již dnes, tou je oboustranný zájem SPOLEČNĚ USILOVAT o rozvoj lázeňství, jež bude přínosem i pro obyvatele regionů, o navázání partnerství, zájem o výměnu zkušeností.

Aktuality

Cyklus vzdělávacích přednášek

arrow_forward

Účast na obchodní misi Česko – Izraelské obchodní komory

arrow_forward

Mariánské Lázně získaly status „klimatické lázně“

arrow_forward

Partnerství festivalu Knižní lázně

arrow_forward

European Spas & Balneology Congress

arrow_forward

2. Balneologická konference

arrow_forward