Spolupráce

Jsme ambiciózní institut zabývající se výzkumem v oblasti balneologie, fyziatrie, léčebné rehabilitace, biologie, geologie, ekonomie i sociologie ve vazbě na lázeňství.

Navazujeme na přerušenou tradici balneologického výzkumu v Karlovarském kraji.

Výzkum

Mezi odbornými pracovníky Institutu lázeňství a balneologie jsou lékaři, biologové a geologové. Instituce navazuje spolupráci s lázeňskými lékaři i s dalšími výzkumnými organizacemi v České republice.
Soustředíme se na výzkum a objektivizaci akutních i dlouhodobých účinků lázeňské léčby na lidský organismus, věnujeme se problematice přírodních léčivých zdrojů i socioekonomickým aspektům lázeňství.

Development

Lázeňství je jednou z priorit Karlovarského kraje, v regionu se nachází největší lázně v  České republice. ILAB je otevřený spolupráci s partnery z regionu i mimo něj. Za tímto účelem se snažíme zapojovat do aktivit místního rozvoje, chceme organizovat setkání, diskuse, přednášky či konference s cílem posílit lázeňství jako celek.

Vzdělání

Jedním z problémů současného lázeňství je nedostatek odborníků, proto se soustředíme i na vzdělávací aktivity. Snažíme se svou činností přispět k  vybudování pobočky vysoké školy či samostatné vysoké školy se zaměřením na fyzikální medicínu, rehabilitaci a balneologii v Karlovarském kraji. Rozšiřování vědomostí ve zmíněných oblastech ILAB zajišťuje prostřednictvím seminářů a přednášek pro odbornou i laickou veřejnost.

Certifikace

Snažíme se také o přípravu nezávislého systému certifikace lázeňských zařízení České republiky.

Institut nabízí spolupráci
a své služby firmám, státní správě
i samosprávě a vzdělávacím institucím.

‍‍Chybí vám pro realizaci vašich nápadů partner z oblasti výzkumu a vývoje? Potřebujete odbornou konzultaci
k problematice lázeňské léčby a přírodních léčivých zdrojů?
Napište nám na e-mail 
info@i-lab.cz.

Profil Institutu lázeňství a balneologie ZDE ke stažení.