22. kongres Asijské federace endokrinologických společností

22 listopadu, 2023
2 minuty čtení
Sdílet tento příspěvek
Ve dnech 16.- 19. listopadu 2023 se uskutečnil 22. kongres Asijské federace endokrinologických společností v Bangkoku (AFES 2023).
Kongres se koná vždy jedenkrát za dva roky v různých asijských metropolích.
V tomto roce byl Institut lázeňství a balneologie společně s Fakultní nemocnicí Plzeň vyzván k prezentaci výzkumu stanovení vitaminu D v naší populaci a jeho hladin v krvi u onkologických a infekčních onemocnění se zaměřením na onemocnění COVID-19 a jeho další prognózu.
Výsledky uvedeného výzkumu přednesl předseda Rady Institutu lázeňství na balneologie v.v.i., prim. MUDr. Ladislav Špišák, CSc. Důkazem o aktuálnosti této problematiky byla následná bohatá diskuze.
Jsme hrdí, že máme příležitost prezentovat naše výsledky na tak prestižním fóru a vysoce si vážíme spolupráce s Fakultní nemocnicí Plzeň na výzkumných projektech. Tato ukázková spolupráce představuje významný přínos pro rozvoj medicínského a lázeňského výzkumu a očekáváme, že přinese další pozitivní výsledky a příležitosti pro budoucí projekty.
Sdílet tento příspěvek

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Nově testujeme virtuální realitu v lázních Jáchymov

Začátkem prosince jsme zahájili testování virtuální reality od VR Medical v Léčebné lázně Jáchymov! V rámci studie jsou sledováni pacienti s následujícími indikacemi: – VII/1 Revmatoidní artritis I. až IV. stadia, – VII/2 Bechtěrevova nemoc, – VII/7 Koxartroza, gonartroza. V současné době také probíhá statistické vyhodnocování výsledků z testování VR v Spa Resort Pawlik – […]

5 prosince, 2023
Aktuality

Etická komise Fakultní nemocnice Plzeň dala zelenou dalším výzkumným záměrům

S radostí oznamujeme, že Etická komise Fakultní nemocnice Plzeň dala zelenou dalším výzkumným záměrům v rámci lékařské části našeho projektu Centrum lázeňského výzkumu! Stručný přehled schválených studií: 1) Lázeňská léčba a rehabilitace nefrologických a urologických onemocnění v Mariánských Lázních – cílem studie je ověřit, zda třítýdenní komplexní mariánskolázeňská léčba příznivě ovlivní průběh a prognózu nefrologických a […]

6 listopadu, 2023
Zobrazit všechny