European Spas & Balneology Congress

17 června, 2023
2 minuty čtení
Sdílet tento příspěvek

Každoročně pořádá v podzimních měsících Evropská asociace lázní ( European Spa Association ESPA ) evropský kongres lázeňství v lázeňských městech Evropy. V tomto roce se  tato  největší a nejznámější akce v oblasti lázeňství a lázeňské turistiky uskuteční  ve dnech 4. až 6. října 2023 v „hlavním městě českého lázeňství“ Karlových Varech pod vedením  Karlovarského kraje společně s Evropskou asociací lázní. Uskuteční se dvě stěžejní akce European Spas & Balneology Congress spojený s  předávání cen ESPA  Innovation Award a veletrh lázeňské a wellness turistiky  SPA-CE B2B Workshop, který umožní jednání zástupců evropských lázeňských zařízení s představiteli cestovních kanceláří a tour operátorů . Jednou ze sekcí kongresu je i setkání primátorů lázeňských měst Evropy.

Podtitul kongresu zní „ Evropské lázně – cesta ke zdravému životu „ .

Hlavní témata kongresu se budou týkat výzev, kterým čelí cestovní ruch, zejména v lázeňství po pandemii COVID-19. Kromě  toho se kongres ESPA 2023 bude zabývat udržitelnosti v oblasti lázeňství , inovacemi a vzděláváním v oblasti balneoterapie.

Ve světle nedávné pandemie zaujímá zachování aktivního zdraví významnou roli. Zároveň se ukázala důležitost přírodních léčebných lázní, které pomáhají zachovat dobré zdraví poskytováním preventivních léčebných a rehabilitačních programů.

Pracovníci veřejné výzkumné instituce Institutu lázeňství a balneologie pod vedením MUDr. Ladislava Špišáka, CSc. připravili společně s evropskými odborníky v lázeňství bohatý program odborné balneologické sekce.

Budeme se těšit na setkání s Vámi.

European Spas & Balneology Congress Program
.
Second File
.
Sdílet tento příspěvek

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Mezinárodní den žen a dívek ve vědě – rozhovor pro Český rozhlas Karlovy Vary

Na neděli 11. února připadá Mezinárodní den žen a dívek ve vědě, jehož smyslem je připomenout úlohu žen ve vědeckém prostředí a podpořit jejich zapojení do nejrůznějších výzkumů. Tento den je důležitým připomenutím kreativity, myšlenek, nápadů a inovativního přínosu, který ženy přinášejí do světa vědy. Jak se daří vědkyním v Karlovarském kraji a jak skloubit […]

10 února, 2024
Aktuality, Konference

Vědecký kongres „Balneology of the Future“

I tento rok se s nadšením zapojujeme do on-line vědeckého kongresu „Balneology of the Future“, pořádaného Světovou federací hydroterapie a klimatoterapie FEMTEC. RNDr. Patricie Hloušková, Ph.D. bude mluvit o balneologickém výzkumu v ČR a Ing. Alina Huseynli, MBA představí téma lázeňské terapeutické krajiny. Očekáváme bohatou výměnu zkušeností, nové poznatky a inspirativní diskuse s odborníky z […]

27 října, 2023
Zobrazit všechny