European Spas & Balneology Congress

17 června, 2023
2 minuty čtení
Sdílet tento příspěvek

Každoročně pořádá v podzimních měsících Evropská asociace lázní ( European Spa Association ESPA ) evropský kongres lázeňství v lázeňských městech Evropy. V tomto roce se  tato  největší a nejznámější akce v oblasti lázeňství a lázeňské turistiky uskuteční  ve dnech 4. až 6. října 2023 v „hlavním městě českého lázeňství“ Karlových Varech pod vedením  Karlovarského kraje společně s Evropskou asociací lázní. Uskuteční se dvě stěžejní akce European Spas & Balneology Congress spojený s  předávání cen ESPA  Innovation Award a veletrh lázeňské a wellness turistiky  SPA-CE B2B Workshop, který umožní jednání zástupců evropských lázeňských zařízení s představiteli cestovních kanceláří a tour operátorů . Jednou ze sekcí kongresu je i setkání primátorů lázeňských měst Evropy.

Podtitul kongresu zní „ Evropské lázně – cesta ke zdravému životu „ .

Hlavní témata kongresu se budou týkat výzev, kterým čelí cestovní ruch, zejména v lázeňství po pandemii COVID-19. Kromě  toho se kongres ESPA 2023 bude zabývat udržitelnosti v oblasti lázeňství , inovacemi a vzděláváním v oblasti balneoterapie.

Ve světle nedávné pandemie zaujímá zachování aktivního zdraví významnou roli. Zároveň se ukázala důležitost přírodních léčebných lázní, které pomáhají zachovat dobré zdraví poskytováním preventivních léčebných a rehabilitačních programů.

Pracovníci veřejné výzkumné instituce Institutu lázeňství a balneologie pod vedením MUDr. Ladislava Špišáka, CSc. připravili společně s evropskými odborníky v lázeňství bohatý program odborné balneologické sekce.

Budeme se těšit na setkání s Vámi.

European Spas & Balneology Congress Program
.
Second File
.
Sdílet tento příspěvek

Mohlo by vás zajímat

Aktuality, Konference

IUPAC WORLD CHEMISTRY CONGRESS 2023

S hrdostí sdělujeme, že výzkumná pracovnice Institutu lázeňství a balneologie, RNDr. Patricie Hloušková, Ph.D., se zúčastnila prestižního vědeckého kongresu IUPAC WORLD CHEMISTRY CONGRESS 2023, kde úspěšně představila výsledky výzkumu v oblasti lázeňské terapeutické krajiny. Tento významný kongres organizuje Nizozemská královská chemická společnost (KNCV) a Nizozemská rada pro výzkum (NWO). Je potěšením vidět, že balneologický výzkum […]

29 srpna, 2023
Aktuality, Konference

Alžírské fórum pro lázeňství!

Na základě pozvání Ministerstva cestovního ruchu Alžírska a Velvyslanectví České republiky v Alžírsku jsme měli příležitost prezentovat karlovarské lázeňství na alžírském Fóru pro lázeňství! Náš institut reprezentoval MUDr. Vladimír Vurm. Je to velká pocta a zároveň uznání naší odbornosti a expertizy v oblasti lázeňství. Jsme vděční za tuto příležitost a nesmírně nás těší, že můžeme […]

31 října, 2023
Zobrazit všechny