Aktuality
|
17 července, 2023

European Spas & Balneology Congress

Každoročně pořádá v podzimních měsících Evropská asociace lázní ( European Spa Association ESPA ) evropský kongres lázeňství v lázeňských městech Evropy. V tomto roce se  tato  největší a nejznámější akce v oblasti lázeňství a lázeňské turistiky uskuteční  ve dnech 4. až 6. října 2023 v „hlavním městě českého lázeňství“ Karlových Varech pod vedením  Karlovarského kraje společně s Evropskou asociací lázní. Uskuteční se dvě stěžejní akce European Spas & Balneology Congress spojený s  předávání cen ESPA  Innovation Award a veletrh lázeňské a wellness turistiky  SPA-CE B2B Workshop, který umožní jednání zástupců evropských lázeňských zařízení s představiteli cestovních kanceláří a tour operátorů . Jednou ze sekcí kongresu je i setkání primátorů lázeňských měst Evropy.

Podtitul kongresu zní „ Evropské lázně – cesta ke zdravému životu „ .

Hlavní témata kongresu se budou týkat výzev, kterým čelí cestovní ruch, zejména v lázeňství po pandemii COVID-19. Kromě  toho se kongres ESPA 2023 bude zabývat udržitelnosti v oblasti lázeňství , inovacemi a vzděláváním v oblasti balneoterapie.

Ve světle nedávné pandemie zaujímá zachování aktivního zdraví významnou roli. Zároveň se ukázala důležitost přírodních léčebných lázní, které pomáhají zachovat dobré zdraví poskytováním preventivních léčebných a rehabilitačních programů.

Pracovníci veřejné výzkumné instituce Institutu lázeňství a balneologie pod vedením MUDr. Ladislava Špišáka, CSc. připravili společně s evropskými odborníky v lázeňství bohatý program odborné balneologické sekce.

Budeme se těšit na setkání s Vámi.

Více informací o nadcházejícím kongresu najdete zde: https://europeanspas.eu/congress/

Aktuality

Cyklus vzdělávacích přednášek

arrow_forward

Účast na obchodní misi Česko – Izraelské obchodní komory

arrow_forward

Mariánské Lázně získaly status „klimatické lázně“

arrow_forward

Partnerství festivalu Knižní lázně

arrow_forward

2. Balneologická konference

arrow_forward

Konference „Moderní technologie v lázeňství“

arrow_forward