Slavnostní zahájení pitné kúry – #PijuPrameny

Vážení milovníci zdraví a příznivci karlovarských minerálních pramenů, srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení pitné kúry v rámci iniciativy Infocentra města Karlovy Vary s názvem #PijuPrameny, které proběhne 3. března od 17:00 na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech. Náš institut v rámci této akce připravil výzkumnou studii, která sleduje změny v laboratorních hodnotách a vyšetření elasticity […]

03.03.2024 17:00

45

Dny

12

Hod

44

Min

29

Sek

Vážení milovníci zdraví a příznivci karlovarských minerálních pramenů, srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení pitné kúry v rámci iniciativy Infocentra města Karlovy Vary s názvem #PijuPrameny, které proběhne 3. března od 17:00 na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech.
Náš institut v rámci této akce připravil výzkumnou studii, která sleduje změny v laboratorních hodnotách a vyšetření elasticity jater u účastníků třítýdenní pitné kúry. Výsledky první etapy studie naznačují, že pitná léčba karlovarskými prameny má potenciál generovat pozitivní vliv na steatózu jaterní. Je důležité zdůraznit, že steatóza jater může vést k vážnějším stavům, jako je steatohepatitida, cirhóza, a dokonce i rakovina jater. Proto je přístup k prevenci a léčbě tohoto stavu klíčový.
Naším společným cílem s Infocentrem města Karlovy Vary je, aby veřejnost měla přístup ke všem dostupným informacím o karlovarských minerálních pramenech a jejich blahodárných účincích.