Institut lázeňství a balneologie se letos připojil k Muzejně-vědecké noci. Spolu s dalšími městskými a krajskými institucemi jsme přispěli k pestrému programu, který nabídl veřejnosti poznávání vědy a regionální historie netradiční formou.
Poprvé od přestěhování jsme otevřeli naše prostory v Alžbětiných lázních. V jednotlivých místnostech si návštěvníci a návštěvnice mohli prohlédnout a vyzkoušet některé z témat, kterým se v ILaB věnujeme – od přírodních léčivých zdrojů až po regionální rozvoj.
Na stanovišti zaměřeném na přírodní léčivé zdroje si zájemci a zájemkyně mohli osahat různé formy rašeliny a slatiny. Na slepé mapě mohli otestovat svůj orientační smysl pomocí zakreslování měst a známých minerálních pramenů Karlovarského kraje. U fyzioterapie se dozvěděli, jak jednoduchými cviky pomoci tělu při pohybových obtížích. V části věnované regionálnímu rozvoji je čekal tematický kvíz, který ukázal, jak rozsáhlou problematikou se může právě regionální rozvoj zabývat. A v poslední místnosti si návštěvníci a návštěvnice mohli nejprve tipovat účel historických předmětů a poté přiřazovat významné události a osobnosti – jako byl například Mark Twain, který nazval Mariánské Lázně „rakouskou továrnou na zdraví“ – do časové osy dějin lázeňství Karlovarského kraje.
Partneři:
- Muzeum Karlovy Vary, p. o. Karlovarského kraje
- Podzemí vřídla – Správa přírodních léčivých zdrojů a kolonád (SPLZAK)
- Zámecká věž – Infocentrum města Karlovy Vary
- Galerie umění – Becherova vila
- Policie ČR, Krajské ředitelství Policie Karlovarského kraje
Děkujeme všem, kdo se k nám přišli podívat a také všem partnerům.
