Účast na obchodní misi Česko – Izraelské obchodní komory

24 července, 2023
2 minuty čtení
Sdílet tento příspěvek

Ve dnech 18.06.-21.06.2023 se výzkumný pracovník a zároveň předseda Rady Institutu lázeňství a balneologie v.v.i.  MUDr. Ladislav Špišák, CSc  zúčastnil obchodní mise Česko – Izraelské obchodní komory v Tel Avivu. Mise se zúčastnil spolu se zástupci českého parlamentu včele s předsedkyní M. Pekarovou a dvaceti českými podnikateli z České republiky.

Došlo k navázání cenných kontaktů s izraelskými výzkumnými institucemi, se kterými bude v blízké budoucnosti možné spolupracovat na společných projektech. V rámci mise byly účastníkům představeny nadcházející výzvy vhodné k česko-izraelské spolupráci.

Konkrétně se jedná o :

  • Výzvy DELTA 2 – program TE ČR a Izrael Innovation Authority ,
  • Program V4 Innovators in Israel – intenzivní worshopy pro start-upy , MPaO ČR a Czechinvest,
  • Výzva Inter – Action ( INTER-EXCELLENCE program MŠMT ČR a Izraelského Ministry of Innovation, Science and Technology s tématy Health and Medicine a Data science ( AI applications in enviromental protection and energy) .
  • EIT Hub Israel projekt – „ Calling to Scale“ – pro late – stage start upy v oborech Health, Renewable Energy, Climate – Plastic and Fuel Substitutes.

Proběhlo jednání s představiteli výzkumných ústavů u Mrtvého moře se zájmem účast na Mezinárodním balneologickém kongresu v K. Varech a spolupráci ve výzkumu.

Velmi přínosná byla i prezentace ILaB na Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu, kde byli přítomni všichni zúčastnění.

Jednání s izraelskými obchodními partnery se uskutečnilo dne 19.6. a 20.6.2023.

Sdílet tento příspěvek

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Akce „Poznej světové dědictví UNESCO“

V rámci oslav Mezinárodního dne památek a historických sídel jsme připravili edukační akci pro obyvatele i návštěvníky Karlových Varů. MUDr. Ladislav Špišák, CSc., společně s RNDr. Patricií Hlouškovou, Ph.D., představili vynikající přednášku založenou na výsledcích našeho institutu. Tématem byly účinky karlovarské pitné léčby a působení přírodních léčivých zdrojů na lidské zdraví. Děkujeme všem účastníkům za […]

20 května, 2024
Aktuality

Přivítali jsme mezinárodní delegaci z Astany!

Tento týden jsme měli tu čest přivítat v Karlových Varech delegaci profesorů ze Státní medicínské univerzity Astany, hlavního města Kazachstánu. Jednalo se o velmi plodné setkání, během kterého jsme probrali možnosti budoucí spolupráce v oblastech, které jsou klíčové pro obě instituce. Mezi hlavní témata patří zejména výzkum přírodních léčivých zdrojů a specializované vzdělávání lékařského personálu. […]

19 března, 2024
Zobrazit všechny