Aktuality
|
24 července, 2023

Účast na obchodní misi Česko – Izraelské obchodní komory

Ve dnech 18.06.-21.06.2023 se výzkumný pracovník a zároveň předseda Rady Institutu lázeňství a balneologie v.v.i.  MUDr. Ladislav Špišák, CSc  zúčastnil obchodní mise Česko – Izraelské obchodní komory v Tel Avivu. Mise se zúčastnil spolu se zástupci českého parlamentu včele s předsedkyní M. Pekarovou a dvaceti českými podnikateli z České republiky.

Došlo k navázání cenných kontaktů s izraelskými výzkumnými institucemi, se kterými bude v blízké budoucnosti možné spolupracovat na společných projektech. V rámci mise byly účastníkům představeny nadcházející výzvy vhodné k česko-izraelské spolupráci.

Konkrétně se jedná o :

  • Výzvy DELTA 2 – program TE ČR a Izrael Innovation Authority ,
  • Program V4 Innovators in Israel – intenzivní worshopy pro start-upy , MPaO ČR a Czechinvest,
  • Výzva Inter – Action ( INTER-EXCELLENCE program MŠMT ČR a Izraelského Ministry of Innovation, Science and Technology s tématy Health and Medicine a Data science ( AI applications in enviromental protection and energy) .
  • EIT Hub Israel projekt – „ Calling to Scale“ – pro late – stage start upy v oborech Health, Renewable Energy, Climate – Plastic and Fuel Substitutes.

Proběhlo jednání s představiteli výzkumných ústavů u Mrtvého moře se zájmem účast na Mezinárodním balneologickém kongresu v K. Varech a spolupráci ve výzkumu.

Velmi přínosná byla i prezentace ILaB na Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu, kde byli přítomni všichni zúčastnění.

Jednání s izraelskými obchodními partnery se uskutečnilo dne 19.6. a 20.6.2023.

Aktuality

Cyklus vzdělávacích přednášek

arrow_forward

Mariánské Lázně získaly status „klimatické lázně“

arrow_forward

Partnerství festivalu Knižní lázně

arrow_forward

European Spas & Balneology Congress

arrow_forward

2. Balneologická konference

arrow_forward

Konference „Moderní technologie v lázeňství“

arrow_forward