Účast na obchodní misi Česko – Izraelské obchodní komory

24 července, 2023
2 minuty čtení
Sdílet tento příspěvek

Ve dnech 18.06.-21.06.2023 se výzkumný pracovník a zároveň předseda Rady Institutu lázeňství a balneologie v.v.i.  MUDr. Ladislav Špišák, CSc  zúčastnil obchodní mise Česko – Izraelské obchodní komory v Tel Avivu. Mise se zúčastnil spolu se zástupci českého parlamentu včele s předsedkyní M. Pekarovou a dvaceti českými podnikateli z České republiky.

Došlo k navázání cenných kontaktů s izraelskými výzkumnými institucemi, se kterými bude v blízké budoucnosti možné spolupracovat na společných projektech. V rámci mise byly účastníkům představeny nadcházející výzvy vhodné k česko-izraelské spolupráci.

Konkrétně se jedná o :

  • Výzvy DELTA 2 – program TE ČR a Izrael Innovation Authority ,
  • Program V4 Innovators in Israel – intenzivní worshopy pro start-upy , MPaO ČR a Czechinvest,
  • Výzva Inter – Action ( INTER-EXCELLENCE program MŠMT ČR a Izraelského Ministry of Innovation, Science and Technology s tématy Health and Medicine a Data science ( AI applications in enviromental protection and energy) .
  • EIT Hub Israel projekt – „ Calling to Scale“ – pro late – stage start upy v oborech Health, Renewable Energy, Climate – Plastic and Fuel Substitutes.

Proběhlo jednání s představiteli výzkumných ústavů u Mrtvého moře se zájmem účast na Mezinárodním balneologickém kongresu v K. Varech a spolupráci ve výzkumu.

Velmi přínosná byla i prezentace ILaB na Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu, kde byli přítomni všichni zúčastnění.

Jednání s izraelskými obchodními partnery se uskutečnilo dne 19.6. a 20.6.2023.

Sdílet tento příspěvek

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

První seminář pro veřejnost máme úspěšně za sebou

Náš první seminář pro veřejnost „Voda jako lék: karlovarské prameny a jejich terapeutický potenciál“ překonal všechna očekávání (i přes nepřízeň počasí). Nesmírně si vážíme vašeho zájmu a moc vám děkujeme za účast! Diskuze, která následovala po přednáškách, byla nejen plodná, ale také inspirativní. Vaše myšlenky a nápady nám ukázaly, jak velký zájem je o témata, […]

21 ledna, 2024
Aktuality

Vydali jsme třetí číslo našeho časopisu „Lázeňství a balneologie, Spa and Balneology“!

S radostí vám oznamujeme, že jsme vydali třetí číslo našeho časopisu „Lázeňství a balneologie, Spa and Balneology“ – https://www.i-lab.cz/odborny-casopis/ Toto vydání pokračuje v tradici rozmanitosti a hloubky obsahu, který odráží širokou škálu témat z oblasti lázeňství a balneologie. První část tohoto čísla je věnována odborným textům zaměřeným na objektivizaci lázeňské léčby dětí s astma bronchiale […]

10 února, 2024
Aktuality

Nově testujeme virtuální realitu v lázních Jáchymov

Začátkem prosince jsme zahájili testování virtuální reality od VR Medical v Léčebné lázně Jáchymov! V rámci studie jsou sledováni pacienti s následujícími indikacemi: – VII/1 Revmatoidní artritis I. až IV. stadia, – VII/2 Bechtěrevova nemoc, – VII/7 Koxartroza, gonartroza. V současné době také probíhá statistické vyhodnocování výsledků z testování VR v Spa Resort Pawlik – […]

5 prosince, 2023
Zobrazit všechny