Vydali jsme třetí číslo našeho časopisu „Lázeňství a balneologie, Spa and Balneology“!

10 února, 2024
2 minuty čtení
Sdílet tento příspěvek
S radostí vám oznamujeme, že jsme vydali třetí číslo našeho časopisu „Lázeňství a balneologie, Spa and Balneology“ – https://www.i-lab.cz/odborny-casopis/
Toto vydání pokračuje v tradici rozmanitosti a hloubky obsahu, který odráží širokou škálu témat z oblasti lázeňství a balneologie. První část tohoto čísla je věnována odborným textům zaměřeným na objektivizaci lázeňské léčby dětí s astma bronchiale v léčebných lázních Lázně Kynžvart na ucelený přehled výskytu minerálních vod v ČR a na technický i kulturně historický význam Rašelinového pavilonu jako nedílné součásti Císařských Lázní v Karlových Varech.
Od tohoto 3. čísla budou čtenářům postupně poskytovány informace o zaměření, léčebné praxi, inovativních postupech, doplňkových programech apod. v jednotlivých lázních v ČR.
První prezentace je tak věnována lázním Libverda. V již tradiční rubrice „Na ozdravných cestách po světě“ je prezentován příspěvek „Noboribetsu, Hokkaido, Japonsko“.
Diskusní příspěvky jsou v tomto čísle věnovány lázeňství budoucnosti a balneopsychoterapii jako jednomu z nových směrů v lázeňské péči.
Doufáme, že si najdete chvilku na prohlédnutí tohoto vydání a naleznete v něm inspiraci a odborné informace užitečné pro vaši praxi, výzkum, nebo osobní zájem o tuto oblast.
Přejeme příjemně strávený čas nad stránkami našeho časopisu!
Sdílet tento příspěvek

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Mezinárodní den žen a dívek ve vědě – rozhovor pro Český rozhlas Karlovy Vary

Na neděli 11. února připadá Mezinárodní den žen a dívek ve vědě, jehož smyslem je připomenout úlohu žen ve vědeckém prostředí a podpořit jejich zapojení do nejrůznějších výzkumů. Tento den je důležitým připomenutím kreativity, myšlenek, nápadů a inovativního přínosu, který ženy přinášejí do světa vědy. Jak se daří vědkyním v Karlovarském kraji a jak skloubit […]

10 února, 2024
Aktuality

Zúčastnili jsme se konference k představení reformy transferu znalostí!

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace společně s premiérem ČR představili 25. ledna v NTK klíčovou reformu transferu znalostí, která je jedním z nosných pilířů programového prohlášení vlády ČR v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Reforma zahrnuje celkem 30 opatření rozdělených do 6 tematických bloků, zaměřených na efektivnější zhodnocení vědeckých a výzkumných poznatků. Podrobnější informace […]

28 ledna, 2024
Zobrazit všechny