Vydali jsme třetí číslo našeho časopisu „Lázeňství a balneologie, Spa and Balneology“!

10 února, 2024
2 minuty čtení
Sdílet tento příspěvek
S radostí vám oznamujeme, že jsme vydali třetí číslo našeho časopisu „Lázeňství a balneologie, Spa and Balneology“ – https://www.i-lab.cz/odborny-casopis/
Toto vydání pokračuje v tradici rozmanitosti a hloubky obsahu, který odráží širokou škálu témat z oblasti lázeňství a balneologie. První část tohoto čísla je věnována odborným textům zaměřeným na objektivizaci lázeňské léčby dětí s astma bronchiale v léčebných lázních Lázně Kynžvart na ucelený přehled výskytu minerálních vod v ČR a na technický i kulturně historický význam Rašelinového pavilonu jako nedílné součásti Císařských Lázní v Karlových Varech.
Od tohoto 3. čísla budou čtenářům postupně poskytovány informace o zaměření, léčebné praxi, inovativních postupech, doplňkových programech apod. v jednotlivých lázních v ČR.
První prezentace je tak věnována lázním Libverda. V již tradiční rubrice „Na ozdravných cestách po světě“ je prezentován příspěvek „Noboribetsu, Hokkaido, Japonsko“.
Diskusní příspěvky jsou v tomto čísle věnovány lázeňství budoucnosti a balneopsychoterapii jako jednomu z nových směrů v lázeňské péči.
Doufáme, že si najdete chvilku na prohlédnutí tohoto vydání a naleznete v něm inspiraci a odborné informace užitečné pro vaši praxi, výzkum, nebo osobní zájem o tuto oblast.
Přejeme příjemně strávený čas nad stránkami našeho časopisu!
Sdílet tento příspěvek

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Byli jsme přijati ministryní pro vědu, výzkum a inovace ČR

Byli jsme přijati ministryní pro vědu, výzkum a inovace na úřadu vlády České republiky. Během této významné schůzky nám paní ministryně poskytla cenná doporučení k dalšímu směřování a rozvoji našeho institutu. Zároveň jsme dostali příležitost představit projekt Centrum lázeňského výzkumu a probrat i zápis instituce na seznam výzkumných organizací. Děkujeme za inspirující setkání!

7 listopadu, 2023
Aktuality

Kulatý stůl k problematice zvyšování inovačního potenciálu

Zúčastnili jsme se kulatého stolu k problematice zvyšování inovačního potenciálu v krajích a zapojení regionálních inovačních center do připravované reformy transferu znalostí. Setkání, které proběhlo na Úřadu vlády ČR, se zaměřilo na diskuzi o posilování ekosystému transferu znalostí a jeho významu pro regionální rozvoj. Jsme rádi, že můžeme být součástí této důležité debaty a přispívat […]

21 listopadu, 2023
Zobrazit všechny