Podali jsme strategický projekt Centrum lázeňského výzkumu

28 listopadu, 2023
2 minuty čtení
Sdílet tento příspěvek
Skvělé zprávy!
Podali jsme strategický projekt Centrum lázeňského výzkumu do příslušné výzvy Operačního programu Spravedlivá transformace!
Jsme třetím projektem v rámci regionu a prvním krajským projektem, který byl předložen k posouzení!
Projektové aktivity CLV byly navrženy v reakci na potřeby lázeňských zařízení, lázeňských měst a krajských samospráv. Během přípravné fáze projektu jsme věnovali značné úsilí zjišťování příčin současných problémů kraje, a i očekávání zainteresovaných aktérů. Pro tento účel byla realizována řada specifických analýz, zasedali expertní týmy, proběhlo dotazníkové šetření, byly uspořádány workshopy a konference.
Přínosy projektu jsou jasně navázány na priority transformace definované v Plánu spravedlivé územní transformace 2021-2030.
Výsledky projektu přispějí k celkovému zvýšení ekonomické aktivity regionu zejména díky zaměření na perspektivní obory s vysokou přidanou hodnotou. Lázeňství je nosným prvkem ekonomiky a prosperity Karlovarského kraje a ve spojení s cestovním ruchem současně největší konkurenční výhodou ve srovnání s okolními regiony.
Teď nás čeká čtyřstupňový hodnotící proces, který trvá 120 kalendářních dnů a zahrnuje posouzení jak formálních aspektů, tak i ekonomické stránky projektu, a jeho reálných přínosů.
Sdílet tento příspěvek

Mohlo by vás zajímat

Aktuality, Konference

Alžírské fórum pro lázeňství!

Na základě pozvání Ministerstva cestovního ruchu Alžírska a Velvyslanectví České republiky v Alžírsku jsme měli příležitost prezentovat karlovarské lázeňství na alžírském Fóru pro lázeňství! Náš institut reprezentoval MUDr. Vladimír Vurm. Je to velká pocta a zároveň uznání naší odbornosti a expertizy v oblasti lázeňství. Jsme vděční za tuto příležitost a nesmírně nás těší, že můžeme […]

31 října, 2023
Aktuality

Moderní technologie v lázeňství 2.0.

Máme za sebou druhý úspěšný ročník konference Moderní technologie v lázeňství, která tentokrát přilákala více než 200 účastníků z celé České republiky! Oproti loňskému roku jsme zaznamenali opravdu výrazný nárůst účastníků, což jasně ukazuje rostoucí zájem o inovace v tradičním odvětví lázeňství. Velké díky patří všem řečníkům a panelistům, a také všem sponzorům, partnerům, vystavovatelům […]

20 května, 2024
Aktuality

Záznam semináře „Voda jako lék: karlovarské prameny a jejich terapeutický potenciál“

Po dlouhém očekávání Vám s velkým potěšením oznamujeme, že záznam semináře „Voda jako lék: karlovarské prameny a jejich terapeutický potenciál“ byl zveřejněn na YouTube kanálu Infocentra města Karlovy Vary – https://www.youtube.com/watch?v=n0LdDsOHF9c PŘEDNÁŠEJÍCÍ: prim. MUDr. Ladislav Špišák, CSc. RNDr. Patricie Hloušková, Ph.D. Seminář pro širokou veřejnost nabídl podrobný pohled na problematiku lázeňských pitných kúr v Karlových […]

10 prosince, 2023
Zobrazit všechny