Podali jsme strategický projekt Centrum lázeňského výzkumu

28 listopadu, 2023
2 minuty čtení
Sdílet tento příspěvek
Skvělé zprávy!
Podali jsme strategický projekt Centrum lázeňského výzkumu do příslušné výzvy Operačního programu Spravedlivá transformace!
Jsme třetím projektem v rámci regionu a prvním krajským projektem, který byl předložen k posouzení!
Projektové aktivity CLV byly navrženy v reakci na potřeby lázeňských zařízení, lázeňských měst a krajských samospráv. Během přípravné fáze projektu jsme věnovali značné úsilí zjišťování příčin současných problémů kraje, a i očekávání zainteresovaných aktérů. Pro tento účel byla realizována řada specifických analýz, zasedali expertní týmy, proběhlo dotazníkové šetření, byly uspořádány workshopy a konference.
Přínosy projektu jsou jasně navázány na priority transformace definované v Plánu spravedlivé územní transformace 2021-2030.
Výsledky projektu přispějí k celkovému zvýšení ekonomické aktivity regionu zejména díky zaměření na perspektivní obory s vysokou přidanou hodnotou. Lázeňství je nosným prvkem ekonomiky a prosperity Karlovarského kraje a ve spojení s cestovním ruchem současně největší konkurenční výhodou ve srovnání s okolními regiony.
Teď nás čeká čtyřstupňový hodnotící proces, který trvá 120 kalendářních dnů a zahrnuje posouzení jak formálních aspektů, tak i ekonomické stránky projektu, a jeho reálných přínosů.
Sdílet tento příspěvek

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Vydali jsme třetí číslo našeho časopisu „Lázeňství a balneologie, Spa and Balneology“!

S radostí vám oznamujeme, že jsme vydali třetí číslo našeho časopisu „Lázeňství a balneologie, Spa and Balneology“ – https://www.i-lab.cz/odborny-casopis/ Toto vydání pokračuje v tradici rozmanitosti a hloubky obsahu, který odráží širokou škálu témat z oblasti lázeňství a balneologie. První část tohoto čísla je věnována odborným textům zaměřeným na objektivizaci lázeňské léčby dětí s astma bronchiale […]

10 února, 2024
Aktuality

Nově testujeme virtuální realitu v lázních Jáchymov

Začátkem prosince jsme zahájili testování virtuální reality od VR Medical v Léčebné lázně Jáchymov! V rámci studie jsou sledováni pacienti s následujícími indikacemi: – VII/1 Revmatoidní artritis I. až IV. stadia, – VII/2 Bechtěrevova nemoc, – VII/7 Koxartroza, gonartroza. V současné době také probíhá statistické vyhodnocování výsledků z testování VR v Spa Resort Pawlik – […]

5 prosince, 2023
Aktuality

Kulatý stůl k problematice zvyšování inovačního potenciálu

Zúčastnili jsme se kulatého stolu k problematice zvyšování inovačního potenciálu v krajích a zapojení regionálních inovačních center do připravované reformy transferu znalostí. Setkání, které proběhlo na Úřadu vlády ČR, se zaměřilo na diskuzi o posilování ekosystému transferu znalostí a jeho významu pro regionální rozvoj. Jsme rádi, že můžeme být součástí této důležité debaty a přispívat […]

21 listopadu, 2023
Zobrazit všechny